Daily Hi-Matic

​IVECO DAILY: DOĞUŞTAN GÜÇLÜ.

​Yeni Iveco Daily, hafif ticari taşımacılığın tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için tamamen yeniden tasarlandı. Iveco Daily’nin yeni jenerasyonu.

Yeni  DAILY  baştan  aşağı sizin için yenilendi: O doğuştan güçlü. Hafiflik, konfor ve şaşırtıcı sürüş özellikleri. Yeni yapısı yük taşıma kapasitesini optimize ediyor.  Yeni dingil  mesafeleri ile  yol  tutuşu daha da  iyileştirilmiştir.  Yeni süspansiyon sistemleri performansını arttırırken aracın daha hafif olmasını sağlıyor .

Yükleme bölmesinin daha kolay ulaşılabilir olması, daha büyük hacmi ve daha düşük yakıt tüketimi ile, o işinizi düşünen bir araçtır.

Iveco Daily çift teker şasi kabinden tek teker panelvana kadar şehirde ve otoyollarda rakipsiz çevikliği ile hafif ticari taşımacılık ihtiyaçlarınızı karşılamak için tamamen yeniden tasarlandı. Yeni bir konsept, yeni bir araç, yeni jenerasyon bir Iveco Daily .

Yeni Iveco Daily serisinin her uygulama için bir aracı var, sizinki de dahil!

Yeni Iveco panelvanlar dinamik denge, sürülebilirlik ve yük hacimlerimi genişleten yeni yapısı ile pazar lideridir.

YENİ PANELVAN YAPISI

Yeni DAILY her yönden mükemmel bir panelvan: Bütünüyle yeniden tasarlanmış bir araç, mükemmel bir denge, son derece iyi kullanım kolaylığı ve sınıfının en iyi yükleme hacmi.

Aracın gövde elemanlarının %80’i yeniden tasarlandı. Aracın sağlamlık ve dayanımının çekirdeğini oluşturan kamyon şasisi bazlı yapısı ise  muhafaza edildi.

Yeniden tasarlanan dingil mesafesi, toplam uzunluk ve yükleme bölümü uzunluğu ilişkisi ile kapasite optimize edildi; yeni 3520 ve 4100 mm dingil aralıkları, taban ve yükleme platformu boyutlarını etkilemeden arka uzantıyı azaltmıştır. Bu şekilde yeni yük kapasiteleri 7 m3’den 20 m3’e kadar geliştirilmiştir.

Yeni 18 ve 19,6 m3 modelleri kullanılabilir hacim yönünden sınıflarının en iyisidir. Yeni 10,8 m3 versiyonu ise, yük verimliliği açısından en iyidir (yani yük platform uzun luğu ve toplam uzunluk ilişkisi yönünden).

Yükleme platformu 55 mm alçaltılmıştır, bu şekilde arkadan çekişli panelvanlar arasında en düşüklerden bir tanesidir (ayrıca arkada standart yükleme basamağına sahiptir). Yükleme ve teslimatları daha da kolaylaştırmak için, DAILY ayrıca arka havalı süspansiyon ile donatılabilir.

Yeni DAILY şimdi kategorisindeki en hafif panelvanlardan biridir (boş ağırlık 2050 kg’dan başlıyor)   ve  maksimum   faydalı   yük bakımından sınıfının üst seviyesindedir (7 t’luk versiyonda 4000 kg’dan fazla).

Yeni Daily taşımacılıkta profesyoneldir. Teknik özellikleri ve performans bakımından sınıfında tektir.

TASARIM

Yeni Daily eşi benzeri olmayan karakterini, stili aracılığıyla gözler önüne seriyor.

Benzersiz teknik özellikler ve performans sunmasının yanı sıra, bir otomobil gibi göz alıcı görünürken profesyonel ve endüstriyel kimliğini de gururla taşıyor.

Tamamen yeni bir araçtır: Gövde elemanlarının %80’i yeniden tasarlanmıştır. Fakat DAILY’nin sağlamlık ve dayanıklılığının temelini sağlayan C kesitli şasi bu modelde de korunmuştur.  Yeni Daily’nin ön tarafı farklı modüllerin bir sentezidir: Ön cam yüzeyi sürekli kenar çizgisi ile şekillendirilmiştir., far/ ızgara çizgisi yan aynalarda yan camlarla birleşmesi için uzatılmıştır. Yuvarlatılmış kaput kolayca motora ulaşmak için tasarlanmış olup iki modül arasına yerleştirilmiştir. Önde tamponlar yol tutuşunu vurgulamak için yatay bir motif şeklinde tekerlek boşluklarına kadar uzatılmıştır.

Yeni Daily’de, form ve işlev birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. Yeni Daily’nin farları yükseğe konumlandırılmıştır ve küçük darbelerden kaynaklanan zararı önlemek için kaplamanın gerisine yerleştirilmiştir. Dört tarafta çevrili olan trim şeridi, yeni Daily’nin üst yapısını korur ve alt bölmeyi (mekanik parçalar bulunur) üst bölmeden (kabin ve yük tabanı) görsel olarak ayırır. Genişletilmiş cam yüzeyi kabini daha aydınlık hale getirir ve dikey görüşü artırır.

Yeni Daily Cx’i 0,316 değerine düşürerek aracın aerodinamiğini artıran yeni bir tasarıma sahiptir.

Yeni Daily: Yeni İç Tasarım

Yeni DAILY, ergonomik yeni bir ön panele ve sürücü koltuğundan kolayca ulaşılabilen çok sayıda eşya  bölmesine sahiptir (5 kapanabilir bölme, 3 açık eşya gözü ve 3 adet bardak tutucu, ilaveten telefon ve tablet gibi sıkça kullanılan nesneler için tasarlanmış tutucular).

 

Yeni Daily: Yeni Performans

Yeni Daily sınıfının en iyi performansını sunuyor. Arkadan çekişli sürüş, çekiş ve gücün baştan itibaren saygınlığını garanti eder. Arka tekerlerden çekiş sistemi çekiş ve gücü kalkıştan itibaren garanti ediyor. Yeterli motor seçenekleri ve son dişli oranları, işin özelliğine göre yakıt tüketimini optimize etmektedir. Motor güç değerleri 106 ile 205 Hp arasında  değişmektedir    (maksimum 4 silindirli dizellerde), tork değerleri de litre motorlarda 470 Nm’ye kadar çıkmaktadır.

Yeni DAILY sadece ticari araç için özel olarak türetilmiş bir dizel motor ile donatılmış yegane araçtır. Bu motorlar tam verimlilikten ödün vermeden çalışma şartlarına ve son derece yüksek km’ler yapmaya göre optimize edilmiştir. Dizel motorlarda EGR’li Euro5b+ ile SCR ve EGR’li Euro

VI Ağır Hizmet tipleri mevcuttur. Son işlem sistemi, hiçbir şekilde yük alanını etkilemeden şasi hizasında konumlandırılmıştır ve kompakttır. EuroVI versiyonlarındaki son jenerasyon sabit basınçlı püskürtme sistemi, 2.000 bara kadar enjeksiyon basınçları iletebilir.

 

Yeni Daily: Yeni şanzımanlar

Yeni Daily’de bütün şanzımanlar 6-viteslidir. Buna otomatik veya sıralı modda kullanılabilen otomatikleştirilmiş  AGILETM tipi şanzıman da dahildir.

​Iveco ticari araçlar: özel çelik C kesitli şasi elemanlarından üretilmiş benzersiz yapı

GÜÇ

Yeni Daily, en iyi uzun süreli kullanım performansı ile hafif ticari araçların en dayanıklısıdır.

Iveco ticari araçlar, özel çelik C kesitli şasi elemanlarından üretilmiş bir yapıya  sahiptir; bu özellik Daily’yi otomobilden dönüştürülen hafif ticari araçların yanında daha  özel kılmaktadır..

Şasi, aracın güç ve modülerliğinde temel unsurdur.

Iveco ticari araçlar her bir versiyonun ağırlık ve performansını optimize edebilen yük kapasitesi ile oranlı yüksek incelikte çerçevelerle üretilmiştir. Egzoz gazı son işlem sistemleri ve (NATURAL POWER modellerinde) CNG silindirleri, yük alanını etkilemeden şasi elemanları arasına yerleştirilmiştir. Bu da, hafif ticari araç segmentinde bir diğer benzersiz özelliktir.

Daily 7 tona kadar azami yüklü  araç ağırlığı ve 4.000 kg üzeri yük kapasitelerine sahip tek ticari araçtır. Maksimum ön ve arka aks taşıma kapasitesi de ticari araç sınıfında başı çekmektedir. Yüksek yük kapasitesi, uzak seferlerde aynı hacmin taşınmasına yardımcı olur, böylelikle maliyet azalır ve üretkenlik artar.

Bu özellikler, Daily’nin sadece dağıtım işleri için değil, aynı zamanda geniş hacimler, yüksek performans ve yoğun kullanım altında uzun ömür gerektiren tüm uygulamalarda taşımacılık alanındaki profesyoneller için neden ilk tercih olmasını sağlar..

Yeni Daily’nin gücü verime, güvenilirliğe ve kalıcı değere dönüşüyor. Başka hiçbir ticari araç Daily’nin yük taşıma kapasitesine erişemiyor; başka hiçbir kamyon, bu kadar uzun bir süre için en yüksek performansta çalışmayı sağlayamıyor: İkinci el pazarında da Iveco ticari araçlara yüksek değer katan iki çok önemli unsur.

Yeni Daily serisi her versiyon için panelvanlar içeriyor

ÇEŞİTLİLİK

Panelvan ve şasi modelleri için iki farklı yapı ve farklı dingil mesafeleri mevcuttur. Yeni Daily sınıfındaki en iyi çok yönlü araçtır.

Yeni Daily, sınıfının en geniş ürün gamına sahip panelvanı
Tek teker Çift teker
Azami yüklü araç ağırlıkları aralıkları:
3.5den 7 tona kadar
Kübik yük kapasitesi aralıkları:
7,3 m3’ten                                                         19,6 m3’e kadar

Yeni 10,8 m3’lük modeli ile 1200 x 800 mm ebatların daki EuroPalet ile arka ve yan kapıdan yükleme yapıla bilmektedir

Yeni 10,8 m3’lük modeli ile 1200 x 800 mm ebatların daki EuroPalet ile arka ve yan kapıdan yükleme yapıla bilmektedir :
1545 mm 1900 mm 2100 mm

Her yük gerekliliklerini karşılayabilmekte ve uzun boylu kişilerin bile yük tabanında dik bir halde ayakta durabilmesini sağlayabilmektedir.

Uzunluk aralıkları:
 5.040 mm 7.500 mm’ye kadar
Dingil mesafesi aralıkları:
3.000 mm 4.100 mm’ye kadar
İki motor mevcuttur:
2,3 litre dizel, hafif hizmet için tip onaylı 3,0 litre dizel ve CNG, hafif ve ağır hizmet için tip onaylı
Dokuz güç aralığı:
106 HPden 205 HP’ye kadar
Dört şanzıman mevcuttur:
3 manuel 1 otomatik
Tork:
350 Nm’den 470 Nm’ye kadar

Ayrıca 15 farklı aks oranı mevcuttur; bu oran, aracın özel uygulamalara uyarlamasına yardımcı olur ve yakıt tüketimini optimize eder.

Geniş gövde, motor, boyut, dingil mesafesi ve kapasiteleri ile, çerçeve yapısının çok yönlü olması sayesinde her biri çok çeşitli şekillerde yapılandırılabilir 8.000 farklı fabrika versiyonu arasından YENİ DAILY’nizi seçebilirsiniz.

En çevik ve en dayanıklı Panelvan

KULLANIM

Yeni Daily Panelvanı sürmek şimdi hiç olmadığı kadar daha kolay, sadece otomobil sürmeye alışkın olan B ehliyetli sürücüler için bile! 

Daha uzun dingil mesafesi ve daha kısa arka uzantı, yep yeni araç yapısı ile dar alanlarda göze çarpan çevikliğinden ödün vermeden  dengesini ve kullanım kolaylığını artırmaktadır .10,5 m’lik dönüş çapı sınıfının lideridir.

Daily Panelvanlar yeni QUAD-LEAF ön süspansiyon sistemiyle donatılmıştır, bu sistem araç tam yüklüyken sürüş istikametinde keskin virajlar olsa bile maksimum sabitlik sağlarken kullanım, konfor ve dinamik dengeyi artırır.

Bütün 3.5 tonluk modellerde standart olarak kullanılan çift salıncak kollu ve yaprak yaylı quadrilateral yeni süspansiyon sistemi, kinematik davranışı iyileştirmek için özel açı değerleri de hesaplanarak tamamen yeniden tasarlanmıştır.. Motor braketini de içeren travers gibi belli sayıdaki temel parçalar rijitliği arttırmak bütün araç ağırlığını azaltmak amacı ile yeniden tasarlanmıştır.

QUAD-LEAF süspansiyon sistemi, mükemmel araç kontrolü, üst seviyede dayanım ve yüksek performans sağlamaktadır (1900 kg standart maksimum yük ile).

Özel ağır-hizmet tipi uygulamalarda, QUAD-TOR süspansiyon (3.5 tonun üzerindeki panelvanlarda standart) burulma çubuğu ile birlikte yaprak yay yerine opsiyonel olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca aynı şekilde 2500 kg kapasiteli aks opsiyonel olarak kullanılabilmektedir (5 tona kadar olan modellerde 2100 kg’lık aks).

Tek teker Daily Panelvan modellerinde yeni bir arka süspansiyon geometrisi vardır. Bu süspansiyon geometrisinde araç yük platform yüksekliği 55 mm ve araç boş ağırlığı 8 kg azaltılmış, arkadan kopmayı minimuma indirmek için süspansiyon geometrisi yeniden kalibre edilmiştir. Iveco Panelvanlardaki yükleme platformu, böylelikle arka çekişli panelvan sınıfında en düşük uzunluğa sahip araç olmuştur (ayrıca arka basamağın standart olarak yerleştirilmesi sayesinde). Ayrıca, Iveco Daily Panelvanı sürücü konforunu iyileştirmek ve boşaltma işlemlerini kolaylaştırmak için opsiyonel olarak havalı süspansiyon ile özelleştirebilirsiniz.

Yeni Panelvanlar, güvenlik her zaman olduğu gibi.

 

KONFOR

Yeni Daily Panelvanlarda, sürüş pozisyonu ve sürüş hissi iyi bir binek otomobildeki ile aynıdır. 

  Yeni panelvanlar: yeni sürücü koltuğu (H-noktası 15 mm alçaltılmıştır), direksiyon simidi (20 mm daha küçük ve 7° daha diktir) ve ön cam (40 mm daha büyük ve 4° daha iyi görüş açısına sahiptir) yeniden tasarlanmıştır.

  Ön panel, sürücü doğru sürüş konumunda iken konforlu bir kumandaya sahip olması için yeniden  tasarlanmıştır.

 Yeni panelvanlar: Sınıfında lider ergonomiye, daha iyi ses geçirmezlik ve daha etkili klima kontrolü (manuel ve otomatik) ile eşlik edilmiştir.

Yeni Daily Panelvanın ile aracın sürülebilirliği radikal olarak değişti.

 Yeni panelvanlar: yeni, uzatılmış dingil mesafeleri tüm yol koşullarında mükemmel yol tutuşu ve ileri seviye sürüş konforunu (özellikle otoyollarda) garanti eder.

 Yeni panelvanlar: yeni süspansiyon sistemleri yüksek hızlarda ve keskin virajlarda bile sallanma ve eğilmeyi minimuma indirerek aracın zeminle temasını ve tüm dengesini iyileştirir.

ESP tüm versiyonlarda standarttır; diğer elektronik güvenlik sistemleri ise (şerit takip uyarı sistemi ve arka görüş kamerası gibi) opsiyonel olarak belirlenebilir.

 Yeni Panelvanlarda ayrıca yeni bilgi-eğlence sistemi ve telematikler 3 farklı ses sistemi seviyesinde ve navigasyon ile opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Yüksek performanslı panelvanlar

PERFORMANS

Yeni Daily, ticari araç segmentindeki en kapsamlı CNG panelvan serisini sunuyor.

YENİ DAILY sınıfının en iyi performansını sunuyor. Arka tekerlerden çekiş sistemi çekiş ve gücü kalkıştan itibaren garanti ediyor. Yeterli motor seçenekleri ve son dişli oranları, işin özelliğine göre yakıt tüketimini optimize etmektedir.

Motor güç değerleri 106 ile 205 Hp arasında değişmektedir (maksimum 4 silindirli dizellerde), tork değerleri de 3,1 litre motorlarda 470 Nm’ye kadar çıkmaktadır.

Yeni DAILY sadece ticari araç için özel olarak türetilmiş bir dizel motor ile donatılmış yegane araçtır. Bu motorlar tam verimlilikten ödün vermeden çalışma şartlarına ve son derece yüksek km’ler yapmaya göre optimize edilmiştir. Dizel motorlarda EGR’li Euro5b+ ile SCR ve EGR’li Euro VI Ağır Hizmet tipleri mevcuttur.

Egzoz gazı fi ltreleme sistemi, yükleme alanine hiçbir şekilde etkilemeyecek şekilde kompakt  tipte ve şasi seviyesindedir. Euro VI versiyonlarındaki en son jenerasyon common rail sisteminde enjeksiyon basıncı 2000 bar’a kadar çıkabilir. Ultra-ekolojik, metan yakıtlı 136 Hp’lik NATURAL POWER motor tipi ile motor gamı tamamlanmaktadır.

Bütün şanzımanlar 6-viteslidir. Buna otomatik veya sıralı modda kullanılabilen otomatikleştirilmiş AGileTM tipi  şanzıman da dahildir. Yeni DAILY aynı zamanda bazı önemli  özelliklere sahiptir; Bunlar yakıt tüketimini azaltmak için EcoSwitch sistemi ile motor torkunun sürücü tarafından ayarlanabilmesi, EcoMac akıllı soğutma sistemi ve sadece enerji geri kazanım fazında çalışan alternatör olup önceki modele göre %5,5 oranında yakıt tasarrufu ağlamaktadırlar.

​Yeni Panelvan yüksek yük kapasiteleri, düşük ağırlık, azaltılmış yükleme platformu, optimize edilmiş yakıt tüketimi ve arkadan çekişli bir sürüş sunuyor.

 

KARLILIK

Yeni DAILY bütün misyonlarda maksimum karlılık ve verimliliğigaranti eder.

Yeni DAILY kategorisindeki en büyük  hacmi sunmaktadır: Yaklaşık 20 m3.

Ağırlıklar da optimize edilerek yeni DAILY en fazla faydalı yükü (7 tonluk versiyonda 4 tonun üzerinde) ve sınıfındaki en düşük boş ağırlıklardan birini (2050 kg’dan başlıyor) garanti etmektedir.

Yük platformunun 55 mm azaltılması aracın yükleme ve boşaltmasını kolay ve hızlı hale getirmiştir. Daha ileri bir avantaj bütün versiyonlara uygulanabilen arka havalı süspansiyon takılarak elde edilebilir.

Yeni DAILY’deki iyileştirilmiş aerodinamik ve teknolojik çözümler (Ecoswitch’den akıllı alternatöre)   toplam   yakıt  tasarrufunun %5.5 olmasına imkan tanımaktadır. EcoSwitch ve Start&Stop’u içeren EcoPack , şehir içi kullanımda yakıt tüketiminin %14’e kadar düşmesini sağlamaktadır. Bu araç sahibinin toplam maliyetlerinde önemli bir tasarrufa dönüşmektedir.

Büyük kapasiteler, azaltılmış boş ağırlık, alçaltılmış yük platformu ve optimize edilmiş yakıt tüketimi (arttırılmış motor performansı ve arka tekerlerden çekiş), yeni DAILY’i günümüzün pazarında en yüksek verimliliğe sahip aracı haline getirmektedir.